spot_img

ذات صلة

جمع

Svaly sluší i ženám. Jak je získat zdravě

Už dávno víme, že se nemusíme při pohledu na...

Boj o správnou zdravotní péči. Na co se připravit při porodu

Pokud ženu čeká první porod, snadno si najde informace...

Kolik cukru bychom měli sníst denně a jak omezit jeho spotřebu

Spotřeba cukru má stoupající tendenci. Zatímco před dvěma sty...

Když má srdce skutečný problém, nebolí to, ale konec může být tragický

Vysoký cholesterol, podobně jako vysoká hladina cukru v krvi...

Upečte si s námi briošky, mazance a makovky

Pokud vás upoutalo pečení domácích rohlíků a chleba, ani...

Jarní prázdniny dávají rodinám možnost společně objevovat

V první březnový týden mají prázdniny děti ze středoslovenského regionu. I pro ně a jejich rodiče máme několik tipů, kam vyrazit po lyžování.

Co je doma, to se počítá
Stát se na den turistem ve vlastním městě není až tak špatný nápad. Děti z Banské Bystrice a okolí se mohou pobavit na interaktivní výstavě Vědecká hračka v Muzeu SNP. Pozor, dotýkat se vystavených exponátů je dovoleno!

V Banské bystřici navštivte i Poštovní muzeum, kde je pro děti připravena Dětská pošta, kde si děti mohou například vytvořit vlastní poštovní známku.

Pokud vás zajímá historie, navštivte Vlkolínec, kulturní památku, zapsanou do Seznamu světového dědictví UNESCO. Na rozdíl od většiny skanzenů lidové architektury je tato rázovitá liptovská obec trvale obydlená. Pokud se vám poštěstí, možná uvidíte i Vlkolínčanky prát prádlo v ledovém potoku. A kdyby i ne, scenérie kolem pestrých dřevěnic je v zimě přímo pohádková.

Nedaleko od Vlkolínce najdete i zajímavé technické památky – torzo tratě Korytnické železničky, kterou domácí familiárně nazývají „Korýtko“ – po někdejším železničním násypu vede turistická cestička, zbytky přehrady Korytnica či hydrocentrála v Ľubochni, která dodnes slouží k výrobě elektriny. Škoda jen, že lesní železnička, která byla kdysi její součástí, se nedochovala.

Stověžatá
Pokud vás prázdninové dny lákají na výlet do zahraničí, vydejte se do Prahy. Navštivte Pražský hrad, místo, kudy kráčeli i slovenské dějiny. Podívejte se na expozice Národního muzea, vyvezte se lanovkou na Petřín (na cestu vám stačí lístek na hromadnou dopravu), z rozhledny z konce 19. století si vychutnejte panoramatický pohled na celou Prahu. Děti se zabaví v zrcadlovém bludišti a výlet můžete zakončit ve Štefánikově hvězdárně.

Návštěva Prahy se neobejde bez procházky po Karlově mostě a prohlídky odbíjení Pražského orloje. Děti potěší návštěva pražské ZOO nebo večerní procházka po stopách pražských duchů a strašidel s průvodcem.

V okolí Prahy naleznete další turisticky zajímavá místa – hrad Karlštejn, Křivoklát, v důlním městě Příbram můžete navštívit expozice Hornického muzea nebo poutní místo – Svatou horu u Příbram.

Nenechte se odradit vzdáleností Prahy – výlet si můžete prodloužit io pár dní a přenocovat v některém z hostelů, které jsou ve stověžaté na opravdu dobré úrovni. Nocleh není drahý a už dávno neplatí, že v hostelech bývají jen pártychtiví mladí lidé. Pro vaše děti to bude takový výlet opravdu zážitkem.

المادة السابقةJak uvařit oběd z ničeho
المقالة القادمةSprávná péče o zuby se později vrátí
spot_imgspot_img