spot_img

ذات صلة

جمع

Špaček: zpěvák našich měst

Špaček, pták známý svým lesklým černým peřím a pestrým...

Pánský striptýz jako dárek pro nevěstu

Existuje mnoho společností, které se specializují na organizování rozluček...

Svaly sluší i ženám. Jak je získat zdravě

Už dávno víme, že se nemusíme při pohledu na...

Boj o správnou zdravotní péči. Na co se připravit při porodu

Pokud ženu čeká první porod, snadno si najde informace...

Kolik cukru bychom měli sníst denně a jak omezit jeho spotřebu

Spotřeba cukru má stoupající tendenci. Zatímco před dvěma sty...

Opálení bez skvrn: Naučte se správně používat samoopalovací krém

Cesta za dokonalým opálením je složitá a často i zdraví škodlivá, zvláště v případě hodin strávených na ostrém slunci nebo v soláriu. Existuje i bezpečnější cesta, ale té se mnohé štítíme ze strachu z oranžových skvrn či nerovnoměrného falešného opálení.

Perfektní výsledek aplikace samoopalovacích krémů je málokdy garantován, a tak přicházíme na pomoc všem, kdo ho chtějí mít co nejkvalitněji.

Důvodem nerovnoměrně naneseného samoopalovacího krému jsou nerovnosti na pokožce. Dříve než podobný produkt použijete, věnujte čas peelingu. Použijte přípravky bez přídavku oleje.

Ten vytváří na pokožce film a způsobuje nerovnoměrné roztírání produktu. Oholená a peelingem ošetřená pokožka je k samoopalovacím krémům přátelštější. Při holení používejte novou žiletku.

Riziková místa
I když se může zdánlivě vše povést a samoopalovací krém je nanesen rovnoměrně, existují místa, která nám pozitivní dojem často vyvrátí. Jsou to ruce, kolena, laťce či kotníky a záhyby prstů na nohou. Na těchto místech se vždy nasaje více barvy.

Je to proto, že jsou sušší, než ostatní části těla. Nejméně 20 minut před nanesením samoopalovacího krému je proto namažte hydratačním krémem – opět bez obsahu olejů.

Hydratační krém určitě použijte i tehdy, když „barvu“ nanášíte na obličej. Ten zajistí, že se samoopalovací krém nedostane do pórů či příliš suchých míst. Při nanášení krému na ruce a prsty ohněte prsty tak, aby se produkt dostal do každého záhybu kůže a nevznikaly bílé čárky.

Řešení pro bázlivé
Pokud jsou samoopalovací krémy pro vás stále strašáky, opáleného vzhledu dosáhnete i pomocí tělového make-upu či bronzerů. Výsledek je příjemný, i když jen krátkodobý.

Rizikové partie jako lokty, kolena či kotníky při krémování vynechejte. Vraťte se k nim po dokončení krémování nohou a rukou a rozetřete produkt pomocí speciální houbičky na make-up.

K namazání zad můžete použít kartáč s dlouhou rukojetí a aplikační rukavicí. Samoopalovací krém naneste na rukavici, ne přímo na tělo a pořádně rozetřete. Houbou zase efektivně rozetřete produkt mezi prsty a v různých malých záhybech.

Samoopalovací krém jako konturování
Produkty pro falešné opálení mohou posloužit jako konturovací pomůcky. Můžete jimi zvýraznit lícní kosti, klíční kosti či dekolt. Na vybraná místa je však nanášejte houbou, která zajistí kontrolu nad množstvím aplikovaného produktu.

Pozor na ruce
Na obalech samoopalovacích produktů se doporučuje hned po použití umýt ruce. Ne vždy to ale pomáhá. Místo toho jim okamžitě dopřejte jemný peeling. Postačí i mořskou solí či kávovou usazeninou. Peeling pak odstraňte vlhkým hadříkem.

Takto se zbavíte všech zbytků samoopalovacího krému, které by mohly na rukách vytvořit nevzhledné skvrny. Pomůže i mokrá utěrka na odlíčení.

Namočení rukou do vody je medvědí službou. Kapky vody a vlhkost mohou způsobit rozmazání samoopalovacího produktu. Z nehtů a záděrů kolem nich odstraníte nadbytek produktu pomocí čistících tyčinek.

Urychlení
Čekání na to, až samoopalovací krém na těle uschne, je často nekonečná záležitost. Pokud spěcháte, urychlíte celý proces pomocí fénu. Je to jednodušší, než s rozpaženýma rukama čekat nahá v bytě na to, dokud barva zcela neuschne.

I když už je krém zaschlý a vy se chystáte vyrazit ven, udělejte předtím ještě jednu věc. Na lokty, podpaží a každé místo, které se může zahnout a v teple zpotit aplikujte dětský pudr.

Při pocení se totiž může barva slít a vytvořit v zahnutých místech fleky. Takto se jim vyhnete. Opatrně používejte bílé oblečení a rovněž ložní prádlo.

Tu v prvních dnech „opálení“ použijte v tmavších odstínech, abyste ji nemuseli měnit každý den.

Když opálení zaniká
Zpomalit úbytek opálení lze používáním správných produktů. Vyhněte se těm, které obsahují různé oleje. Olej způsobuje rychlejší úbytek barvy.

Namísto peelingu používejte během opálení jemné čistící produkty, díky kterým bude opálení ubývat přirozeně, pomalu a rovnoměrně. Pokud barva a pokožce vytváří po pár dnech fleky, použijte speciální odstraňovač samoopalovacího krému, teprve poté nanášejte novou vrstvu „opálení“.

K odstranění barvy pomůže šťáva z poloviny citronu smíchaná s kávovou lžící soli. Směs naneste na tampon a krouživými pohyby potírejte postižená místa s fleky.

spot_imgspot_img