spot_img

ذات صلة

جمع

Svaly sluší i ženám. Jak je získat zdravě

Už dávno víme, že se nemusíme při pohledu na...

Boj o správnou zdravotní péči. Na co se připravit při porodu

Pokud ženu čeká první porod, snadno si najde informace...

Kolik cukru bychom měli sníst denně a jak omezit jeho spotřebu

Spotřeba cukru má stoupající tendenci. Zatímco před dvěma sty...

Když má srdce skutečný problém, nebolí to, ale konec může být tragický

Vysoký cholesterol, podobně jako vysoká hladina cukru v krvi...

Upečte si s námi briošky, mazance a makovky

Pokud vás upoutalo pečení domácích rohlíků a chleba, ani...

Móda pro těhotné: Jak se obléci s bříškem

Těhotenství je pro ženu radostnou chvílí, se kterou přichází řada vedlejších efektů. Některé jsou pozitivní, jiné negativní, ale se vším se dá vypořádat, zejména v případě, je-li žena v dobré fyzické a psychické kondici.

Drobné doprovodné jevy a problémy lze vyřešit, no a pak je zde šatník.

Ten je třeba s narůstajícím bříškem upravit a na několik měsíců se rozloučit s úzkými džínami či pouzdrovými sukněmi.

I žena v pokročilém stadiu těhotenství však dokáže vypadat a oblékat se trendově, a přitom neminout na speciální módu pro těhotné velké peníze.

 1. Prostudujte si stávající šatník
  Když se bříško začne zvětšovat, nemusíte hned běžet do specializovaných obchodů pro budoucí maminky. Udělejte si revizi toho, co už ve skříni máte a využijte vlastní oblečení.

Často se v něm na vaše podivení najde spousta věcí volnějšího střihu, šaty nebo v zimě velké svetry. V prvních měsících je můžete nosit bez problémů.

Vyhněte se však příliš úzkým střihům kalhot a sukní. Sukně si vytáhněte výše, nebojte se používat pásky. Šaty, které jste považovali za mini, se mohou v těhotenství změnit na delší triko k legínám.

Nahlédnout můžete i do partnerova šatníku a využít jeho košile či trička. Sáhněte v první řadě po pohodlí.

 1. Nakupujte pomalu
  Dokud opravdu nemusíte, nemínejte peníze na těhotenské oblečení v obchodě. A pokud už vám došla fantazie v domácím šatníku, nakupujte jen velmi opatrně.

V těhotenství se ženské tělo mění každý měsíc. Nakupte proto jen nutnosti. Poslouží těhotenské džíny s pružným pasem, legíny, volné topy i podprsenky.

Využívejte slevy a online nakupování, kde je jistě větší výběr než v kamenných prodejnách ve vašem okolí.

Volnější těhotenské oblečení vám poslouží i později po porodu, než se dostanete zpět do formy. Bříšku to chvíli potrvá.

 1. Těhotenství jako tajemství
  Ne každá žena chce své těhotenství hned oznámit svému okolí. Ať jsou důvody jakékoli, pomocí správně zvoleného oblečení dokážete předání této informace oddálit tak, že se to ostatní dozví nejdříve v pátém či šestém měsíci.

Základním trikem je sako. Volný top s rozepnutým sakem je dokonalým maskovacím manévrem, který používají dokonce i profesionální herečky, které chtějí zakrýt narůstající bříško.

Jiné ženy své bříško rády odhalují, proto nosí obtažené šaty nebo horizontální proužky.

 1. Vlastní kapslí kolekce
  Sedmý či osmý měsíc těhotenství si už opravdu vyžadují speciální oblečení. Abyste se však nezbláznili a neminuly příliš, vytvořte si ve svém šatníku speciální těhotenské oddělení a vlastní kapslí kolekci.

Na základě stylu, který preferujete, dejte dohromady dvoje legíny, jedny džíny, tři až čtyři topy, troje šatů, svetr, sako, halenku, bundu a doplňky a vytvoříte kolekci, se kterou to klidně prožijete nejbližší měsíce.

Vyskládejte si ji tak, aby neobsahovala více než třicet kusů oblečení.

Pokud se chystáte na nějakou speciální příležitost, například svatbu nebo večírek, který vyžaduje specifický dress code, neváhejte si šaty pro těhotné půjčit. Je to rozumnější.

 1. Co na nohy?
  Váš osobní styl se v těhotenství nemusí radikálně změnit, dokonce vůbec. V pokročilém těhotenství byste však měla zapomenout na lodičky a příliš vysokou či úzkou obuv.

Nohám dává rostoucí miminko zabrat a často otékají, zejména v létě. Abyste se vyhnuli diskomfortu, noste nejčastěji kvalitní tenisky, espadrillky, které lze snadno nasunout na nohu, v létě komfortní pantofle nebo v zimě kozačky s měkkou výstelkou.

Těsně před porodem vám budou překážet jakékoli šňůrky a zipy, proto mějte po ruce praktické „zasouvačky“.

 1. Jak celebrity
  Manželka britského prince Williama, Kate Middleton, má za sebou už tři těhotenství. V těhotenství má v oblibě zejména šaty, což je výborná volba, která každé z nás přidá na ženskosti a něžnosti a zároveň je pohodlná.

Bříško zvýrazňovala zvýšeným pasem a pásky. Nosila zejména šaty Áčkového nebo rovného střihu.

Podobně na tom byly i známé ženy jako Kerry Washington či Chrissy Teigen, které zase své bříško rády zdůrazňovaly i přiléhavými šaty.

المادة السابقةŠunka – víc než jen kus masa
المقالة القادمةExtravagantní klobouky i letos ohromily Británii
spot_imgspot_img